Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/974.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Buty do tańców współczesnych

Buty do tańca współczesnego i hip hopu

Wielu młodych ludzi, którzy chcą tańczyć interesuje się przede wszystkim tańcem współczesnym. Daje on dużą dowolność jeśli chodzi o wymyślanie układów tanecznych. Pozwala dość dobrze wyrazić siebie poprzez ruch, ale wymaga to sporo wysiłku.

Podczas jednego tańca wykonuje się wiele ruchów, figur, obrotów. Bardzo ważne jest tutaj odpowiednie ubranie i oczywiście buty. Wielu układów współczesnych nie dałoby się raczej zatańczyć w butach do tańców latynoamerykańskich czy standardowych. Obcasy mogłyby się dość szybko połamać… Jakie w takim razie obuwie jest najlepsze dla osób, które chcą trenować taniec współczesny? Mogą to być nawet odpowiednie buty sportowe. Ważna jest wygoda, dobra amortyzacja i podeszwa, która trzyma się podłoża, a jednak pozwala na swobodne wykonywanie nawet wielu obrotów. Często właśnie obuwie sportowe to także najlepsze buty do tańczenia dla dzieci. Są wygodne i bezpieczne. Jeśli sięgają do kostek, to dodatkowo je trzymają zapobiegając kontuzjom. Natomiast tancerze współcześni chętnie korzystają też z tak zwanych sneackersów. Są to buty, w których można ćwiczyć prawie każdy taniec. Mają one dwudzielna podeszwę, zrobiona na przykład z poliuretanu. Często pod piętami umieszczone są dodatkowo specjalne poduszeczki amortyzujące. Wszystko to wpływa na lepsza ochronę przed obciążeniami nie tylko stóp, ale także kostek, kolan, a nawet kręgosłupa.

W dzisiejszych czasach raczej żaden rodzic nie spodziewa się, że dziecko poprosi go niespodziewanie o kupno butów do stepowania. Natomiast jest duża szansa, że będzie chciało obuwie odpowiednie do hip hopu. Zwykle na początku wystarczą adidasy w stylu skate’owskim, bo jednak taniec ten wiąże się tez z określonym stylem. Natomiast jeśli zacznie być traktowany bardziej na serio to na pewno tutaj również mogą się sprawdzić sneackersy. Jednak warto pamiętać, że taniec współczesny to także formy czerpiące z baletu. Najbardziej zaawansowani tancerze wykorzystują w swoim tańcu nawet specjalne baletki pointy, które pozwalają wspiąć się na samiutkie czubki palców. Jednak wymaga to sporej wprawy, doświadczenia i odpowiedniej kondycji.