Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/974.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Dziecięce obuwie do tańca

Obuwie taneczne dla dzieci

Dla dzieci, które chodzą na lekcje tańca ma to być przede wszystkim miło spędzony czas. Większość z nich traktuje takie treningi taneczne jako zabawę, jednak nigdy nie wiadomo które dziecko i kiedy stwierdzi, że naprawdę bardzo lubi tańczyć oraz chce to robić w przyszłości bardziej na serio.

Istnieją różne rodzaje zajęć tanecznych dla dzieci. Niektóre mają zupełnie luźny charakter i rzeczywiście są bardziej formą rytmiki oraz zabawy. Wtedy wystarczają dziecku jakieś wygodne sportowe buciki. Ważne, żeby nie były zbyt śliskie. Mogą być nawet na gumie, bo tego rodzaju podeszwa zaczyna przeszkadzać dopiero, kiedy zaczyna się ćwiczyć taniec w bardziej zorganizowany sposób. Dochodzą rożne kroki, figury i obroty. Wtedy nie powinny ich hamować nieodpowiednie podeszwy. Warto wówczas kupić dziecku mały rozmiar treningowych butów tanecznych – jazzówek czy baletek. W nich będzie mogło już spokojnie ćwiczyć kroki i figury do tańców standardowych, latynoamerykańskich czy nowoczesnych.

Baletki to także najbardziej odpowiednie buty na dziecięce zajęcia baletowe. Oczywiście różnią się jeszcze bardzo od butów zwanych baletki pointy, gdzie palce zostają na tyle usztywnione, że można na nich stanąć. Dziecięce baletki są zupełnie miękkie i robi się je z płótna i ze skóry. Mają specjalna gumkę, dzięki której dobrze trzymają się na nóżkach. Dla małych baletnic takie buciki są w sam raz podczas zajęć i podczas występów dla rodziców. Natomiast dzieci, które uczą się tańca towarzyskiego zwykle podczas specjalnych pokazów mają inne buty niż na lekcjach tańca. Ponieważ bez większego problemu można kupić obuwie do tańca towarzyskiego w niewielkich rozmiarach, to zwykle rodzice chętnie zgadzają się na taki zakup. Dziewczęce buciki do tańca mają obcasy, ale bardzo niewielkie i dość szerokie. Poza tym zwykle mają zabudowaną piętę i palce oraz są zapinane na paseczek. Chłopcy zakładają do tańca eleganckie półbuty. Bardzo ważne jest oczywiście to, żeby dzieci czuły się dobrze i ładnie w swoich bucikach do tańca.