Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/974.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Treningowe buty taneczne

Treningowe obuwie taneczne

Dość często bywa tak, że początkowe lekcje tańca odbywa się w innych butach niż specjalnie przeznaczone do danego rodzaju tańca. Najpierw trzeba skupić się na nauczeniu kroków, figur i wyczuciu rytmu. Wtedy warto postawić na wygodę, ale z zachowaniem kilku ważnych zasad.

Przede wszystkim buty do tańca nie mogą mieć zbyt śliskiej podeszwy, z drugiej jednak strony nie może też być ona zrobiona na przykład z gumy. Powinna pozwalać na kontrolowany poślizg oraz wykonywanie obrotów. Czasami używa się po prostu jakichś butów sportowych, ale lepsze są jednak nieco bardziej specjalistyczne sneackersy, które mają dwudzielną podeszwę oraz specjalne rozwiązania amortyzujące wszelkie podskoki i wyskoki. Są to buty używane do tańca współczesnego i to nie tylko na treningach. Dają dużą swobodę w wykonywaniu różnych ruchów, kroków i figur. Występują one w różnych kolorach, co też może nie być bez znaczenia, zwłaszcza dla kobiet i dziewcząt.

O ile w przypadku stepu konieczne jest trenowanie od początku w odpowiednim obuwiu, to na przykład ćwiczenie cały czas tańca ludowego w kozakach czy tanga na wysokich obcasach byłoby raczej niepotrzebne i uciążliwe. Dlatego na próby można przynosić jazzówki, baletki lub baletko-jazzówki. Jazzówki są to buty na płaskim obcasie, których kształt jest dobrze dopasowany do stóp tancerza. Dodatkowo można go regulować dzięki sznurówkom. Są one zrobione z miękkiego materiału i podeszwa również jest dosyć miękka. Dzięki temu ruchy stóp nie są za bardzo hamowane i można w tych butach ćwiczyć rożne rodzaje tańca. Podobnie jest zresztą z baletkami, ale w nich tancerze mogą się czuć już prawie tak jakby byli boso. Natomiast podczas intensywnych treningów niestety dość szybko zużywają się one od spodu. Dobrym rozwiązaniem może być zakupienie baletko-jazzówek, które mają nieco sztywniejszą podeszwę. Od góry są jak baletki, ale podeszwa jest właśnie jak w jazzówkach. W związku z tym są bardzo miękkie, ale też znacznie trwalsze niż baletki. Tak naprawdę każdy tancerz musi zdecydować sam jakie buty treningowe będą najlepsze dla niego.