Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/974.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Buty do tańczenia tanga i flamenco

Buty do tanga i flamenco

Tango i flamenco są intrygujące oraz ogniste. Potrafią naprawdę zafascynować, a nauka tańczenia któregoś z nich to pewne wyzwanie, które jednak z czasem może stać się czymś więcej niż tylko hobby.

Zarówno tancerze tanga, jak i flamenco mają charakterystyczne oraz wyjątkowe stroje. Ich elementem jest także obuwie. Każda osoba, która planuje zapisać się na kurs tańca zastanawia się jakie buty będą do niego najlepsze. Jeśli chodzi o buty treningowe do tanga oraz flamenco mogą różnić się trochę od tych zakładanych na jakieś występy. Treningowe i profesjonalne obuwie damskie do tanga różni się przede wszystkim wysokością obcasa. Zanim będziemy już pewnie i profesjonalnie tańczyć tango w butach na 7 centymetrowych obcasach, lepiej wybrać coś wygodniejszego. Warto też zwrócić uwagę na to, że buty zapinane na paski lepiej trzymają stopę niż zapinanie na krzyż. Te drugie może ładniej się prezentują, ale są mniej stabilne, więc lepiej zostawić je sobie na później. Jeśli chodzi natomiast o materiał z którego obuwie powinno być wykonane to każdorazowo lepiej wybrać skórę niż zamsz. Mniej się rozciąga i jest łatwiejsza do czyszczenia. Z kolei podeszwy powinny być zrobione z materiału, który pozwoli na swobodne robienie obrotów. Na pewno nie może to być guma. Znacznie lepszy będzie już nawet plastik. Zresztą dotyczy to większości butów do tańca towarzyskiego oraz solowego. W tym również flamenco. Poza tym najlepsze będą do niego zapinane na pasek półbuty. Obcas nie powinien być bardzo wysoki, za to może być nieco szerszy, aby łatwiej było wykonywać charakterystyczne tupanie.

Męskie obuwie do tanga czy flamenco również powinno mieć odpowiednią podeszwę, która nie będzie hamowała stóp w tańcu i podczas obrotów. Na początek wystarczą buty, które oprócz odpowiedniej podeszwy dobrze trzymają nogę, są wygodne oraz mają niewielki obcas. Natomiast kiedy okaże się, że mężczyzna pokochał już taniec na dobre może sobie sprawić specjalne buty do tanga albo do flamenco. Charakterystyczne jest dla nich to, że mają podeszwę z łosiowej skóry, obcas oraz są wyprofilowane w taki sposób by nieco wyżej ułożonej stopie było wygodnie nawet podczas długiego tańczenia. Najczęściej buty takie są czarne, ale mogą mieć też inne kolory, być dwukolorowe, albo mieć jakieś ciekawe wzory. Często obuwie do tanga to lakierki. Zarówno męskie, jak i damskie buty do tanga i flamenco powinny być ładne i eleganckie.