Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/974.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Buty do tańca towarzyskiego

Męskie i damskie buty do tańca towarzyskiego

Na turniejach tańców towarzyskich tancerze wykonują tańce standardowe i latynoamerykańskie. Wymagają one różnych strojów, a także rodzajów obuwia. Niewątpliwie buty odgrywają tutaj bardzo ważną rolę. Są dopełnieniem stroju, ale także pozwalają tańczyć w określony sposób.

Do tańców standardowych należą walce angielski i wiedeński, tango, fokstrot oraz quickstep. Kobiety zakładają do nich piękne, długie suknie oraz buty na obcasie. Obcas powinien być dosyć cienki, ale nie musi być bardzo wysoki. Chociaż buty do tanga mają czasem 7 centymetrowy obcas. Charakterystyczna jest też dla nich dość sztywna podeszwa. Palce i stopa w butach do tańców standardowych są najczęściej zabudowane. Tego typu obuwie jest zapinane nad kostką na jeden paseczek lub na dwa skrzyżowane ze sobą. Panowie często tańczą we fraku i w lakierkach. Mają one najczęściej czarny kolor, ale bywają też na przykład czarno-białe. Ważne jest to, aby podeszwa nie była zbyt śliska, ale także żeby nie hamowała ruchów na parkiecie. Może być zrobiona na przykład z łosiowej skóry.

Męskie buty do tańców standardowych mają obcas, ale z pewnością niższy niże te do tańców latynoamerykańskich. Poza tym są one smukłe i wydłużają się aż do zaokrąglonych nosków. Zwykle są sznurowane. Damskie buty do tańców latynoamerykańskich mają cienkie obcasy. Charakterystyczne jest dla nich to, że palce zawsze są odsłonięte. W ogóle tancerze wykonujący sambę, rumbę czy cha-chę są ubrani lżej niż do walca czy tanga, a więc buty również muszą być odpowiednio dobrane do takich strojów. Natomiast podczas wyboru obuwia do każdego z rodzajów tańców ważne jest znalezienie odpowiedniego rozmiaru. Trzeba też jednak brać pod uwagę, że buty troszkę się rozciągną. W przypadku skóry dzieje się tak w mniejszym stopniu niż w przypadku zamszu. Istotny jest również wybór sztywności podeszwy czy wysokości obcasa. Muszą odpowiadać charakterowi danego tańca, ale również indywidualnym potrzebą i możliwościom tancerzy. Bardzo ważny jest też wygląd. Obuwie do tańców towarzyskich powinno być dobrane pod względem typu i koloru do stroju, ale nie tylko własnego lecz również partnera.