Warning: file_put_contents(): Only 0 of 7758 bytes written, possibly out of free disk space in /home/fzf/public_html/974.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Plugin/InstallUtils.php on line 349
Buty do tańców latynoamerykańskich

Obuwie do tańca latynoamerykańskiego

Różnice dotyczące obuwia do tańców towarzyskich związane są między innymi z tym czy ktoś wykonuje tańce standardowe czy latynoamerykańskie. Podczas początkowych treningów nie jest to aż tak istotne, ale jeśli ktoś zaczyna interesować się tańcem na poważnie powinien dostosować się w pełni do jego reguł.

Tańce latynoamerykańskie to samba, ch-cha, jive, rumba i pasodoble. Wymagają szybkich, a jednocześnie swobodnych ruchów, dlatego dobrze dobrane obuwie jest tutaj niezwykle ważne. Podczas wszelkich pokazów i konkursów jest ono też oczywiście zawsze dopasowane do stroju. Panie mają lekkie, efektowne stroje, a panowie tańczą bez fraków. Dlatego buty także nie mogą być zbyt ciężkie. Damskie przypominają nieco buty do tanga czy walca, z tym że w standardowych tańcach palce mogą być zasłonięte, a tutaj raczej nie. Jeżeli któraś z tancerek boi się, że partner podepcze jej palce jedyne co może zrobić, to wybrać buty z większa ilością paseczków z przodu. Pięta z kolei zwykle jest zasłonięta. Tego typu buty zapinane są nad kostką na paseczek. Często biegnie też do niego paseczek pośrodku stopy. Obcasy powinny być dość cienkie i średniej wysokości.

Z kolei buty do tańców latynoamerykańskich dla panów mają wyjątkowo wysoki obcas, jak na obuwie męskie. Są też dość smukłe i zwężają się w stronę nosków, które są zaokrąglone. Zwykle wiąże się je na sznurówki i mają czarny kolor. Natomiast zarówno w przypadku butów męskich, jak i damskich bardzo ważne jest odpowiednie dobranie rozmiaru. Obuwie do tańczenia musi być możliwie jak najwygodniejsze, a wiadomo że zbyt małe albo za duże buty takie nie będą. Profesjonalni tancerze zamawiają obuwie do tańców latynoamerykańskich na wymiar. Nie dość, że idealnie pasuje, to można także wybrać typ i kolory butów. Oczywiście takie buty będą kosztowały już dosyć sporo. Początkujący tancerze, którzy wybierają swoje pierwsze obuwie do tańców latynoamerykańskich powinni więc trzymać się po prostu kilku podstawowych zasad, które najlepiej skonsultować jeszcze z osobom prowadzącą zajęcia taneczne.